Hmyz (2011)

 
 

Grosaurus (2012)

Klauzurní práce, zimní semestr 2012

Rekonstrukce kostry, dokládající hypotézu některých paleontologů o zaniklé evoluční větvi obratlovců, ze které se vyvinul dnešní hmyz a členovci. 

 

Drak (2013)

Klauzurní práce, letní semestr 2013

Kovová plastika reagující na semestrální téma je složená ze dvou dlaní s prsty. Z prstů jedné ruky se stávají dračí nohy a ocas, prsty druhé ruky se mění na pětihlavou saň. Sošku lze na šikmém podstavci postavit do dvou poloh.

Bakalářská práce, kombinující kovové části 
a bakelitové komponenty známého českého svítidla
z padesátých let. Padesátá léta se mohou zdát stejně hororová jako nelítostný svět hmyzu, jehož některé zástupce lampy připomínají. Pro zapnutí/vypnutí svítidel je nutný tělesný kontakt 
s lampou. Hmyzí osvětlení tedy mohou posloužit jako terapie pro ty, ve kterých svět hmyzu vyvolává strachy a fóbie.

Dráče (2013)

Klauzurní práce, letní semestr 2013

Loutka obživnuté ručičky, nepodařeného lékařského experimentu, které se podařilo uniknout z vědecké laboratoře.

 

Bestiář transgenních organismů (2014)

Diplomová práce Bestiář transgenních organismů je výtvarná vizualizace hrozeb spojených s technologií geneticky modifikovaných organismů. Instalace sestává z osmi exemplářů Bestiáře.
Každý z exemplářů je kombinací odlitků různých druhů zeleniny. Práce byla prezentována jako odtajněný archiv biotechnologické společnosti.

 

Syntetický estrogen (hormonální látka obsažená
v antikoncepci) se z odpadních vod dostává do životního prostředí a zde ovlivňuje pohlaví menších druhů ryb. Rybí samci se pod vlivem estrogenu mění na samice a produkují vaječné proteiny. Vůči hormonálnímu znečištění přestává být resistentní nejen fauna, ale i flora. Jak je zachyceno na fotografii, ze stromů se začínají stávat stromindy.

Sprostliny (2015)

 
 

Klecový chov nosnic produkuje mimo obrovské množství vajec také obrovské množství utrpení. Z takovéhoto přístupu k živým tvorům se nemůže vyklubat nic dobrého. Klubající se kuřátka jsou produktem zubožených nosnic a jsou tak
i alegorií hororu který dnem i nocí musí zvířata redukovaná na výrobní stroj prožívat.

Kuřátka (2015)

Asambláže (2016)

Série asambláží. Kombinace seschlé zeleniny, montážní pěny a plastových částí.

 

Na hraně snesitelnosti (2016)

Reakce na společenské klima během období "migrační krize". Utahování závitů celospolečenské tísně lze jen do určitého bodu. Za jeho zlomem se dosavadní struktura uspořádání společnosti rozbíjí a strach se mění v agresi.

 

Utonulé naděje (2016)

Pieta za ty, jejichž cesta za snem skončila na dně středozemního moře. 

 

Fotoperformance zachycující proces strhávání společenských masek.

Strhávání masky (2013)