Rituál konzumu (2012)

Soutěžní práce na téma Rituál představuje vizi důsledků rituálu, který je pro naší dobu tak symptomatický. Rituál konzumu popoháněný nekonečným růstem musí nutně narazit na mantinely uzavřeného systému. Blyštivý nátěr se tak postupně setře
a zlatá éra zkoroduje. Obnažený povrch odhalí palčivou realitu vnitřku. Na konci zbudou jen trosky další velkolepé civilizace, které se opět vymstila její arogantní rozpínavá povaha.

Klauzurní práce, zimní semestr 2012.

Stříbrná brož je šperkařskou variací rekonstrukce kostry Grosaura.

Kobylka (2012)

 

Klauzurní práce, letní semestr 2012.

Nebcheperure Grosanchamon byl 4. faraón 18. dynastie. Objevení jeho hrobky patří mezi největší archeologické události tohoto století. V hrobce byl nalezen jehlanovitý předmět do kterého zapadal prsten z ukazováčku mumie panovníka. K jakým účelům a při jakých příležitostech tento prsten–socha faraonovy sloužil, je předmětem současného výzkumu.

Grosanchamův prsten (2012)

Hmyz (2012)

Série drobných šperků inspirovaná světem hmyzu. Kombinace kovu a porcelánu.

 

Revolta (2013)

Soutěžní práce na téma Revolta.

Práce vznikla v období četných sociálních bouří, které byly odpovědí na prohlubující se ekonomickou krizi. Klaun, který své housličky vyměnil za revolucionáři tolik oblíbenou zbraň AK 47, je šperkařskou ilustrací dobového klima.

 

City (2016)

 

Soutěžní práce na téma City.

City je v angličtině město. V českém jazyce lze toto slovo ale číst také jako český jiný výraz pro slovo emoce. Jaro 2016 bylo emočně nejtěžším období v mém dosavadním životě. V momentě, kdy mi bylo nejhůř jsem odlil svůj obličej a trvale tak zaznamenal tuto naštěstí pomíjivou chvíli. 

Oko

 
 

V době kdy se zrodil koncept všeobjímajícího božího dozoru, obývalo planetu zemi zhruba 30 milionů lidí. Počet obyvatel se ovšem od té doby zvýšil na sedm miliard a stále exponenciálně roste. Vypouklé
a unavené boží oko je alegorií božího dozoru v kontextu této nové situace.

Obraz Doriana Graye (2017)

Kosti (2017)

Čelenka a náhrdelník pro veterána příští války. Náčelníka kmene přeživších.

Seschlotiny (2017-2018)

Série autorských šperků.

Epoxid, textil, silikon.

 
 
 

Soutěžní práce na téma Identita.

Drobné křivdy, manipulace, zneužívání slabších, život na úkor ostatních, kalkul, citové vydírání, využívání druhých k uspokojení vlastních potřeb, zamlčování, přetvářka, obelhávání.

Dorian Gray je v každém z nás. Rozředěný do miligramů našich nepatrných denních prohřešků. Jediné co lze, je korigovat úroveň postižení obrazu.

Kosti (2017)

Čelenka a náhrdelník pro veterána příští války. Náčelníka kmene přeživších.

Seschlotiny II (2018)

Série šperků vznikla v průběhu Mezinárodního sympózia uměleckého šperku Kremnica 2018.

<